W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w roku 2016 w Krakowie, trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży po Polsce. Krzyż Młodych oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani są szczególnym darem Jana Pawła II dla młodzieży całego świata. Ich peregrenacja jest kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Przez dwa majowe tygodnie mamy okazję przeżywać szczególną obecność tych znaków na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Symbole, które od Niedzieli Palmowej 2014 roku podróżują po Polsce, zostały przekazane do naszej archidiecezji przez młodzież diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Na ziemię przemyską symbole Światowych Dni Młodzieży przybyły w sobotę – 16 maja 2015 roku. Nawiedzenie znaków poprzedziło Forum Młodych, które rozpoczęło się o godzinie 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Uczestnicy Forum mieli okazję zapoznać się z historią Światowych Dni Młodzieży oraz usłyszeć świadectwo jednego z uczestników spotkania w Madrycie.

Następnie symbole Światowych Dni Młodzieży przyjechały do Przeworska. O godzinie 16.00 w Sanktuarium Grobu Bożego rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek.

O godzinie 19.00 na przeworskim rynku rozpoczęło się nabożeństwo majowe, a po nim koncert pieśni maryjnych. Po zakończeniu koncertu, o godzinie 20.30, symbole Światowych Dni Młodzież zostały przeniesione w procesji światła do Bazyliki Grobu Bożego. Po zakończeniu procesji w mobilnym Archidiecezjalnym Studiu ŚDM zaproszeni goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pierwszego dnia nawiedzenia znaków w Przeworsku.

W niedzielę wszyscy mieszkańcy Przeworska i okolic mogli nawiedzać symbole Światowych Dni Młodzieży w przeworskiej Bazylice.

Zapraszamy do wysłuchania dźwięków z tego wydarzenia oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

[download id=”1267,1260,1261,1266″]

[nggallery id=202]