Wakacje to czas odpoczynku. Odpoczynku od nauki, zajęć dodatkowych, ale nie od Pana Boga. Ruch Apostolstwa Młodzieży już 31. raz przygotował dla młodzieży rekolekcje wakacyjne pn. „Wakacje z Bogiem”, czyli tygodniowe turnusy rekolekcyjne, połączone z rekreacją. Chętni do udziału mają do wyboru dwa ośrodki – w Ustrzykach Górnych oraz Wybrzeżu k. Dubiecka.

W dniach 29.06. – 06.07. br. w Ustrzykach Górnych rozpoczął się pierwszy turnus rekolekcyjny RAM-u. Rekolekcje na poziomie I* prowadził ks. Wojciech Matwiej wraz z kadrą animatorską. W Bieszczady przyjechało 40 osób w przedziale wiekowym 12-16 lat, pochodzących głównie z terenów Archidiecezji Przemyskiej, ale nie tylko bo również z Diecezji Katowickiej i Zamojsko-Lubaczowskiej.

Głównym celem rekolekcji było uświadomienie młodym wartości, na których warto budować własną osobowość i relację z innymi ludźmi. Ponadto młodzi mieli okazję podziwiać piękno stworzonego świata wędrując po górskich szlakach i zdobywając bieszczadzkie szczyty. Nie zabrakło czasu na codzienną Eucharystię, a każdy w razie potrzeby mógł w każdej chwili przystąpić do sakramentu pokuty. Podczas prac w grupach animatorzy prowadzili młodych po zawiłych ścieżkach wiary objaśniając treści konferencji, czy odpowiadając na pytania stawiane przez uczestników.

Rekreacja to nie tylko wędrówki w góry. To również taniec, zabawy ruchowe czy wspólne rozmowy na terenie ośrodka. Młodzi byli na tyle otwarci, że kadra miała ręce pełne roboty, by twórczo zorganizować czas.

Podczas tygodnia pełnego wrażeń i emocji zabrakło czasu tylko na jedno – nudę. Dzięki temu można uznać, że cel został osiągnięty. Najlepszym potwierdzeniem tego są łzy, które towarzyszyły powrotom do domów.

Ziarno zostało zasiane… Teraz drodzy młodzi idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (Mk 16, 15)

[nggallery id=307]