W poniedziałek, 19 października br., w Domu Katolickim ROMA w Przemyślu odbyło się kolejne robocze spotkanie koordynatorów lokalnych centrów przygotowań ŚDM w Archidiecezji Przemyskiej. Obradom przewodniczył bp Adam Szal wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. prał. Tadeuszem Białym. W spotkaniu uczestniczyli także ks. Maciej Kandefer  – koordynujący zapisy grup polskiej młodzieży z Archidiecezji Przemyskiej oraz p. Maciej Orzechowski – odpowiedzialny za kontakty zagraniczne w Diecezjalnym Centrum ŚDM.

Podczas spotkania omówiono stan przygotowań do przyjęcia młodzieży z zagranicy. Do tej pory przyjazd do naszej Archidiecezji potwierdziło już ok. 1000 osób, m. in z Australii, Gabonu, Malezji, Autonomii Palestyńskiej, Włoch i Francji.  Kolejne grupy, liczące w sumie ok. 1100 młodzieży, są na etapie ustalania szczegółów przyjazdu na Podkarpacie. Poszczególne ośrodki zadeklarowały, że w sumie są gotowe na przyjęcie ok. 2, 5 tys. młodzieży z zagranicy.

W dalszym toku obrad ustalono warunki uczestnictwa młodych z naszej Archidiecezji w  tzw. „dniach w diecezjach”. Przedstawiono także zasady rejestracji polskich grup udających się na SDM do Krakowa. Na stronie mlodziez.przemyska.pl uruchomiono specjalny formularz umożliwiający katechetom lub liderom wspólnot zarejestrowanie grupy parafialnej, szkolnej lub wspólnotowej. Przyjęto zasadę, że opiekę nad młodzieżą z parafii, z których nie będzie organizowany wyjazd do Krakowa, przejmą dekanalni duszpasterze młodzieży.

Spotkanie zakończono wspólną modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży.

ks. Maciej Kandefer

sdmkrakow2016_zapisy_plakat