Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy gromadzą się w jednym miejscu, by modlić się i w praktyczny sposób dzielić się swoją wiarą. Są one okazją do wzajemnego poznania, integracji, nawiązania kontaktów i przyjaźni z rówieśnikami z całego świata w duchu wzajemnego szacunku, przyjaźni i miłości.

Pierwszy etap tegorocznego spotkania ma charakter diecezjalny, dlatego w miastach naszej Archidiecezji będą gościć młodzi ludzie z różnych rejonów świata. Oprócz nich do tego uczestnictwa są zaproszeni młodzi mieszkający i uczący się w naszym regionie. Każdy może znaleźć ciekawy punkt programu dla siebie.

A oto zaproszenie i zachęta dla wszystkich w postaci teledysku, stworzonego przez młodzież z Sanoka pod kierunkiem swojego duszpasterza, ks. Pawła Kaszuby. W filmie wystąpiła Diakonia ŚDM z Sanoka: Adelajda Kamińska, Julia Stubenvoll-Hańska, Magdalena Skubel, Maria Korzeniowska, Zuzanna Dulęba, Monika Lenart, Iza Kudroń, Bartek Grzebieniak, Radek Mazgaj, Karolina Tomczewska, Klara Ostrowska, Kinga Chmura, Dominika Dżugan, Katarzyna Rysz, Martyna Łuczka, Ula Tyburczy, Oliwia Smoła, Dawid Bednarz, Robert Torba, Laura Burnatowska, Edyta Kruszyńska, Patrycja Baran, Karolina Warchałowska.

Zapraszamy do Sanoka!