niedziela_palmowa_newsCzas Wielkiego Postu wyprowadza nas na ostatnią prostą w kierunku Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Już bardzo cieszymy się na wakacyjne wydarzenia wiary, ze wskazaniem na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej z udziałem pielgrzymów ze świata (20-25 lipca 2016).

Swego rodzaju preludium do międzynarodowego spotkania w naszym Ein Karim, będzie tegoroczna celebracja Niedzieli Palmowej w Przemyślu (20 marca 2016). Od ponad trzydziestu lat Niedziela Palmowa jest świętem młodych katolików obchodzonym w kościołach lokalnych, w duchowej łączności z Ojcem Świętym i rówieśnikami na całym świecie. W naszej Archidiecezji, od ponad 20 lat, trzydniowa jej celebracja stała się dla młodzieży sakralną przestrzenią, dającą doświadczenie eklezjalnej wspólnoty i paschalnej wiary w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.

Motywowani powyższym przesłaniem zapraszamy duszpasterzy wraz z młodzieżą ze wszystkich parafii dekanatu do Przemyśla, na diecezjalne świętowanie pamiątki uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ramowy program jest następujący:

  • godz. 11.00 – Obrzęd poświęcenia Palm (Plac Niepodległości) – Procesja z Palmami do Archikatedry
  • godz. 11.30EUCHARYSTIA pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika
  • godz. 13.15 – Agapa – grochówka wojskowa (parking seminaryjny)

Świętemu Józefowi, opiekunowi Kościoła świętego polecamy wydarzenie Niedzieli Palmowej i na spotkanie w Przemyślu oczekujemy.

ks. Roman Chowaniec, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego
ks. Tadeusz Biały, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

DO POBRANIA:

[pliki]

niedziela_palmowa2016_plakat