casting_na_swietego_fotoSzanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Katecheci i Wychowawcy, Drodzy Uczniowie!

W imieniu organizatorów oraz Metropolity Przemyskiego Księdza Arcybiskupa Adama Szala i Prezydenta Miasta Przemyśla mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie ewangelizacyjnym „Casting na Świętego”, który odbędzie się w piątek, 21 października 2016 r.

Konkurs „Casting na Świętego” wpisuje się w przemyskie wydarzenie „Bal Wszystkich Świętych” podczas, którego będziemy w radosny sposób przeżywać i odkrywać tajemnice Świętych Obcowania. Istotą konkursu jest przedstawienie świętych w formie świadectwa wcielając się w jednego z nich i opowiadając o jego życiu.

Celem konkursu jest uwielbienie Boga w życiu świętych, ukazanie dzieciom i młodzieży świętości jako drogi przeznaczonej dla każdego z nas, nabycie umiejętności dawania świadectwa w życiu codziennym, a także rozbudzenie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, rozbudzenie zainteresowania świętością wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do wyszukiwania i poznawania ciekawych świętych, ich historii i dorobku.

Zwracamy się do Was, Drodzy Uczniowie z serdecznym zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie, który z pewnością pomoże Wam bliżej poznać wielu świętych i zapali w Was pragnienie świętości i naśladowania ich w codziennym życiu. Czekają na Was atrakcyjne nagrody, dyplomy i upominki, a najlepsi będą prezentować się na scenie podczas „Balu Wszystkich Świętych” w niedzielę, 30 października 2016 r. w Przemyślu na Placu Niepodległości w Przemyślu.

Do Państwa dyrektorów, nauczycieli, katechetów i wychowawców wszystkich palcówek oświatowych i wychowawczych zwracamy się z gorącą prośbą o promocję konkursu oraz wsparcie uczniów w wyborze tematu wypowiedzi i jej przygotowaniu. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat jego terminu, zasad zgłaszania uczestników, przebiegu oraz zasad punktowania występów.

ZGŁOSZENIA [icon name=”external-link” class=”” unprefixed_class=””]

Organizatorem konkursu jest Diakonia Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Zapraszamy do polubienia i śledzenia fanpage’a Diakonii Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej pod adresem www.facebook.com/przemyska.dtu oraz strony www.mlodziez.przemyska.pl gdzie z czasem będziemy prezentować informacje dotyczące konkursu.

Z wyrazami szacunku,
Sławomir Jakubiec
Moderator Diakonii Tańca Uwielbienia AP

DO POBRANIA:

[pliki]

bal_wszystkich_swietych_2016_plakat