fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry/ M.Kępiński

7 października 2017 r. maturzyści z Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyli w corocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Spotkanie odbyło się pod hasłem: Być żywym diamentem w koronie Maryi, nawiązującym do jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej.

Podczas pielgrzymki konferencję do maturzystów wygłosił ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA, który własnym świadectwem zachęcał, by odpowiedzieć sobie na pytanie kim dla mnie jest Jezus. Dał młodym możliwość wyjścia na ambonę, by stamtąd mogli odpowiedzieć sobie oraz swoim kolegom i koleżankom na to pytanie.

Na koniec konferencji każdy maturzysta otrzymał dziesiątek różańca: Jeżeli sam nie odkryjesz jeszcze tej modlitwy, daj komuś innemu, podziel się z innym. Niech to będzie broń, żebyśmy się stali pięknym diamentem w koronie Maryi – mówił ks. Andrzej zapraszając młodych do modlitwy różańcowej.

Mszy Świętej dla maturzystów przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W słowach homilii zachęcał zebranych do odwagi, do wykorzystania naszych lęków jako motywacji: To nas paraliżuje niekiedy, ale to jest lęk, który towarzyszy naszemu życiu, i on będzie obecny, i dobrze, że takie lęki są, bo one nas mobilizują do tego, żeby włożyć więcej pracy, trudu w to, co czynimy.

Mszę Świętą koncelebrował przebywający na Jasnej Górze bp Petros Stefanou, biskup Syros, Santorini i Krety w Grecji, który wyraził swoją radość, wynikającą z obecności tak wielu młodych w Kościele: Jestem bardzo wzruszony, bardzo entuzjastycznie nastawiony, że widzę tak wiele młodych dziewcząt, chłopców którzy tutaj tak wspaniale się modlą. Cieszę się tą waszą wiarą, tym, że tutaj polecacie swoje życie, swoje sprawy, przyszłość waszego życia.

Ze względu na duża liczbę uczniów, pielgrzymkę podzielono na dwie grupy, które realizowały ten sam program.  W ramach pielgrzymki młodzież wzięła udział w nabożeństwie różańcowym, Drodze Krzyżowej oraz Apelu Jasnogórskim.

[download id=”5875″]

[download id=”5876″]

[download id=”5877″]

[download id=”5878″]

[download id=”5879″]

[download id=”5918″]

 

[nggallery id=1353]