III seria rekolekcji feriowych odbyła się w dniach 18-21 lutego. Prowadzącym rekolekcje był nasz animator ks. Paweł Pomykała wraz z mod. Kamilem Śmiechem. Młodzież uczestnicząca w rekolekcjach wraz z prowadzącymi oraz kadrą animatorów podejmują temat “Wiara, nadzieja i miłość”, każdego dnia szczegółowo poznając jedną z trzech cnót: – Młodzi ludzie bardzo lubią konkrety, a to są takie trzy najważniejsze filary życia wiary i myślę, że trzeba się temu przyglądnąć bardziej dogłębnie – mówi ks. Paweł Pomykała.

Ostatnia seria rekolekcji feriowych pod hasłem: „oto wielka tajemnica wiary” odbyła się w dniach 21-24 lutego.  Prowadził je ks. Łukasz Nycz i mod. Michalina Mach. Rekolekcje poświęcone zostały Eucharystii, która jest „źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”.

– Sam temat Eucharystii jest dość trudny z uwagi na to, że jest bardzo krótki czas, trzeba przekazać wiele informacji, wiadomości, prawd wiary. Czasami może się wydawać, że młodzi tak siedzą i patrzą, natomiast kiedy przychodzi moment, w którym muszą coś zrobić, chociażby napisać intencję z jaką przychodzą na Mszę Świętą, albo co ofiarują Panu Bogu, to widać, że to w nich jest gdzieś głęboko, pracuje w nich – mówił ks. dr Łukasz Nycz.

Podczas tej serii rekolekcji młodzi mieli okazję do poznania Mszy Świętej od podszewki, m.in. poznania znaczeń gestów czy wypowiadanych formuł. Rekolekcje zakończyły się w niedzielę, 24 lutego 2019 r.

źródło: radio FARA