Jutrznią rozpoczął się ostatni dzień SMAP-u. Ostatni, ale wspaniały. Dobry Bóg dał piękną pogodę przez 3 dni, lecz dziś była wyjątkowa. Młodzi uczestniczyli po jutrzni w spotkaniach formacyjnych. Radością napełnia fakt, że młodzież chce się dzielić doświadczeniem słuchania Słowa Bożego i przeżywaniem wiary na co dzień.

Poświęcenie palm na rynku miasta i uroczysta procesja na stadion MOSiR wydobyła z młodzieży ogromny entuzjazm. Słowo zachęty nuncjusza apostolskiego w Polsce Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, by żyć tak, jak żyje Chrystus porwało młodych. Wszyscy rozważali „Hosanna i ukrzyżuj” w życiu Jezusa, młodzieży i…. po której stanąć stronie? „Pamiętaj, byś nigdy nie zamienił hosanna na ukrzyżuj”.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom SMAP, samorządom oraz poszczególnym Ruchom i Stowarzyszeniom a także mediom i służbom porządkowym: Ram, KSM, OAZA, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Diakonia Muzyczna,  Radio Fara, TV Angel, TV TRWAM, TVP Rzeszów,  TV Twoja, Białej Służbie AP, Służbie medycznej i ratownikom, Harcerzom, Straży Państwowej i OSP, Policji, Straży Granicznej, a nade wszystko Burmistrzowi Miasta i Gminy Dukla Panu Andrzejowi Bytnarowi jak również Dyrekcji i pracownikom obsługi szkół dukielskich.

Z całego Serca dziękujemy wszystkim Wolontariuszom parafii: Dukla Fara, Ojcowie Bernardyni, Równe, Iwla i Jasionka.

Najszczersze podziękowania niech popłyną dla rodzin przyjmujących do swoich domów młodzież przybyłą na spotkanie.

Dziękujemy szczególnie Kapłanom. Wśród nich byli: Ks. Dziekan Stanisław Siuzdak, Ks. Łukasz Mroczek, Ks. Arkadiusz Wojnicki oraz kapłanom posługującym w konfesjonałach w piątek i sobotę.

Dziękujemy Katechetom i opiekunom grup, którzy zorganizowali wyjazd młodzieży na to spotkanie, za opiekę i towarzyszenie młodym w czasie spotkania.

Zdjęcia: Radio Fara