31 sierpnia 2019 roku odbyła się pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Domaradza. Uczestnicy tegorocznych rekolekcji mieli okazję ponownie się spotkać i uradować z nowych znajomości a przede wszystkim ze wspólnie przeżytego czasu z Panem Bogiem i we wspólnocie ludzi wiary. Pielgrzymka była podsumowaniem Roku Formacyjnego 2018/2019

Dzień Wspólnoty rozpoczął się już 30 sierpnia Eucharystią o godz. 19:30. Była ona dziękczynieniem za czas rekolekcji wakacyjnych i uwielbieniem Pana za dar powstałych wspólnot.

To wydarzenie zgromadziło bardzo dużo osób – począwszy od małych dzieci, poprzez pełną radości młodzież a skończywszy na wspaniałych małżeństwach z Domowego Kościoła. Równo o 9:00 odbyło się zawiązanie Wspólnoty pod przewodnictwem Moderatora Ruchu – Księdza Marcina Koperskiego, później śpiew przeprowadzony przez Diakonię Muzyczną, zawiązaną specjalnie na ten dzień. Punktem kulminacyjnym tego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Po wspólnotowej Mszy Świętej nastąpiło uwielbienie Boga za posługę Księży, którzy prowadzili rekolekcje oazowe, animatorów i uczestników. Ksiądz Proboszcz  domaradzkiego Sanktuarium przybliżył uczestnikom bardzo dokładnie historię Ruchu i różnych ośrodków, w których odbywały się kiedyś rekolekcje. Oficjalną część zakończyła Godzina Świadectw: 4 wybrane osoby i 1 małżeństwo dały świadectwo poznania Boga w drugim człowieku, przybliżenia się do Niego oraz spędzenia z Nim wspaniałych dwóch tygodni. Kolejnym punktem programu Agapa, czyli radość, rozmowy, tańce, zabawa a przede wszystkim obiad – przepyszny żurek!

Bogu niech będą dzięki za kapłanów, Animatorów, Wolontariuszy i wszystkich Uczestników tegorocznych rekolekcji oazowych.