Masz wiadomość, czyli nowe materiały formacyjne dla młodych przygotowane na lata 2019-2022. Przewodnikami w tych trzech latach przygotowań będą bohaterowie biblijnych fragmentów, które zostały przez Ojca Świętego wyznaczone, jako hasła kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Program czerpie także z bogactwa adhortacji posynodalnej „Christus Vivit” i dlatego przez 3 lata ma przybliżyć kerygmat.
Bóg, który jest miłością, Chrystus Cię zbawia oraz On żyje, to główne myśli zaplanowane na kolejne lata formacji.

Każdy z nas otrzymuje dziennie mnóstwo wiadomości i powiadomień. Dotyczą one wielu sfer naszego życia, ale czy zauważamy wśród nich tę wyjątkową? Skierowaną do każdego z nas indywidualnie?

Masz wiadomość – odbierz ją!

Oprócz korzystania z materiałów formacyjnych mamy jeszcze jedną propozycję.

Formuła jest prosta:
1. Wybierz cytat z Pisma Świętego, który odczytujesz jako szczególną wiadomość zostawioną przez Pana Boga w Twoim życiu.
2. Weź do ręki Pismo Święte i znajdź wybrany fragment
3. Nagraj krótki film, w którym odczytujesz wybrany fragment, jeśli chcesz, podziel się następnie w kilku zdaniach tym, dlaczego akurat ten fragment jest dla Ciebie szczególny.
Film rozpocznij od słów „Mam wiadomość”, a zakończ „Ty też masz wiadomość – odbierz ją”
4. Podziel się nagraniem w sieci, koniecznie dodając do opisu hasztagi #MaszWiadomość oraz #OdbieramWiadomość, abyśmy mogli odnaleźć Twoje świadectwo i udostępnić na profilach Młodzi+ (zachęcamy także do oznaczania naszej strony na facebooku lub tego wydarzenia)
5. Zaproś swoich znajomych do akcji :)

Zalejmy internet dobrym słowem!

Jest to propozycja programu formacyjnego Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży skierowana do duszpasterzy, ruchów i stowarzyszeń, animatorów, grup formacyjnych oraz osób pragnących pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Bogiem.

Tematy na:

Listopad 2019 – Kim jest Bóg? (konspekty dla prowadzących w załącznikach).

Grudzień 2019 – Kim ja jestem?

Źródło: https://mlodziplus.pl/masz-wiadomosc/