Kochani Młodzi!
Już 17-ego lutego wkraczamy w okres Wielkiego postu, jak wszystkim nam wiadomo jest to oczywiście czas różnych wyrzeczeń, pokuty, oraz pracy nad sobą, pracy nad naszymi ludzkimi słabościami z którymi próbujemy walczyć na co dzień, lecz właśnie ta walka którą podejmujemy nie zawsze jest skuteczna.
Dlatego mamy dla ciebie propozycję! Jest to 40-dniowe wyzwanie dla młodzieży (i nie tylko) pt. „Stocz Bitwę”, które odbywać się będzie właśnie w czasie Wielkiego postu. Sama nazwa mówi, że będziemy chcieli skupić się na temacie pracy nad sobą, który w dzisiejszym świecie jest tak ważny. Chcielibyśmy, aby ta praca nad sobą nie skończyła się w momencie skończenia Wielkiego Postu w noc Zmartwychwstania, lecz żeby to 40-dniowe wyzwanie było dobrym początkiem do tego, aby walczyć z sobą i swoimi słabościami przez całe życie, dlatego przygotowaliśmy dla was aktywności, które wam z tym z pewnością pomogą.

Pierwszą z nich są krótkie konferencje, które będą ujawniać się trzy razy w ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.00. Spotkania odbywać się będą poprzez Internet (na naszym kanale YouTube „Duszpasterstwo Młodzieży AP”) i nie będą trwały więcej niż 7 minut. Dlatego myślimy, że warto ten krótki czas w ciągu dnia wygospodarować właśnie na wysłuchanie naszych gości. Do współpracy zaprosiliśmy księży i siostrę zakonną z całej diecezji, którzy na co dzień realizują swoje powołanie wśród młodzieży oraz którzy są związani z ruchami młodzieżowymi na terenie naszej archidiecezji. Przybliżą oni wam, jak poznać siebie i co robić, żeby się doskonalić.

Zapraszamy również na nasze social media (Facebooka i Instagrama), gdzie codziennie na story oraz w postach będziemy publikować wyzwania dotyczące pracy nad sobą, które będą skupiać się na poszczególnych tematach przygotowanych na ten czas. Dodatkowo będziemy kontynuować naszą serię codziennych cytatów z Pisma Świętego oraz Wielkich Świętych, którzy swoim życiem pokazują nam, jak możemy działać w naszej codzienności, aby być coraz lepszym i dążyć do świętości.
Na stronie internetowej oraz na naszych social mediach na bieżąco będą pojawiały się nowe informacje, które będą dotyczyły wydarzeń zaplanowanych na czas wyzwania „Stocz Bitwę”. Będą to m.in. zaproszenia na adoracje i drogi krzyżowe. Czekajcie również na wirtualną skrzynkę pytań, która będzie anonimowa, a pytania będzie można zadać w formularzu na Facebooku lub na Instastory.

Żywimy ogromną nadzieję że z chęcią podejmiecie uczestnictwo w spotkaniach, wyciągając z nich naukę, którą w następnym czasie będziemy pielęgnować i razem przejdziemy przez okres Wielkiego Postu, przygotowując się oczywiście do tak ważnych dla nas Świąt Wielkanocnych.
Dziękujmy Panu Bogu za Krzyż który musimy nieść na tej ziemi, ponieważ tylko dzięki niemu możemy wejść do Królestwa Bożego.