Pewien młody człowiek przyszedł do mędrca po radę. Zapytał, czy jest możliwe szczęście na tej ziemi? – To pytanie młodzieńca, ks. bp Adam Szal zacytował w homilii podczas Nabożeństwa na zawiązanie wspólnoty w leżajskiej Farze, głównym kościele stacyjnym trwającego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej.

To pytanie, wpisane w serce każdego, szczególnie młodego człowieka, przyprowadziło uczestników Spotkania Młodych na Górę Błogosławieństw. Tam właśnie Jezus mówił swoim uczniom o szczęściu!

A zatem… czy i dziś szczęście jest możliwe? – Możliwe jest – przekonywał młodzieńca mędrzec. Pytanie więc – czym ono jest, skoro na drodze do szczęścia trzeba „wyzbyć się samego siebie”, złudzeń, które daje dzisiejszy świat.

– Musisz stanąć w prawdzie – wskazywał kaznodzieja – i co najtrudniejsze – pokochać innych tak, jak siebie. Wtedy odnajdziesz drogę do Boga i do szczęścia. Bo Bóg to szczęście. A droga do Niego jest drogą Ośmiu Błogosławieństw.

– Bł. Piotr Jerzy Frasatti, bł. Jan Paweł II, nasi święci patronowie… Tak, dzisiaj jest możliwa! Szczęśliwy jest ten, kto zdaje sobie sprawę, że potrzebuje Boga.

[pliki]