W niedzielę, 8 lutego br., zakończyły się trwające od 2 lutego br. w Przemyślu warsztaty formacyjno-muzyczne Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. W zajęciach uczestniczyło 115 dziewcząt i chłopców.

warsztatyDM_luty2015_newsPodczas warsztatów Diakonia przygotowała repertuar pieśni, którymi modlić się będziemy na Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Brzozowie  (27-29 marca 2015) i podczas Wieczoru Chwały w Przemyślu (24 maja 2015). Zajęcia muzyczne prowadziła dr Monika Brewczak, dyrygent Diakonii Muzycznej we współpracy z Grażyną Winiarz  (Chór Jednego Serca, Jednego Ducha) i Bartłomiejem Kalinką (kierownik sekcji muzycznej Diakonii).

Młodzi artyści pielęgnowali również duchową drogę w kierunku SMAP w Brzozowie i w kierunku ŚDM w Krakowie (2016), poprzez udział w celebracjach eucharystycznych z konferencjami formacyjnymi, w celebracji Sakramentu Pojednania czy w adoracji krzyża. Moderatorem duchowej drogi był ks. Tadeusz Biały z grupą pedagogów i animatorów: s. Jadwigą Marszałek (służebniczka), s. Rut Koczarga (sercanka), p. Martą Oleszczuk (Sługa Jezusa), Eweliną Patlewicz i Maciejem Lechem oraz Maciejem Orzechowskim i Anną Antoniewską-Dubiel, którzy czuwali nad logistyką całego przedsięwzięcia. Młodych artystów,  zebranych na warsztatach, odwiedził i modlił się z nimi bp Stanisław Jamrozek.

Warsztaty zakończyły się koncelebrowaną Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył bp Adam Szal, w asyście m. in. ks. prał. Jana Stanisza, spowiednika Diakonii i ks. prał. Mieczysława Rusina, proboszcza Katedry. We Mszy św. uczestniczyli parafianie oraz rodzice młodych artystów, a także pianistka Micho Kurihara z Japonii, która pracuje w polskiej ambasadzie w Tokio i zajmuje się promocją polskiej kultury. W darach ofiarnych przyniesiono m. in. nagraną przez Diakonię płytę pt. „W Jego imię idź”, jako dar kanonizacyjny dla Jana Pawła II. Po zakończonej Eucharystii, Diakonia Muzyczna dzieliła się ewangelią w piosence, prezentując „dorobek” tygodniowej twórczości. Podczas Koncertu, jeden z utworów pt. „Hosanna” zaśpiewała wraz z Diakonią pani Micho Kurihara, oczywiście po japońsku. Koncert został dedykowany rodzicom i dobroczyńcom, ze wskazaniem na dyskretnego Darczyńcę, który, kolejny raz, obdarował uczestników warsztatów, 12 kilogramowym tortem.

Dobrze wykorzystany czas modlitewnego, wokalnego i muzycznego „Wieczernika” podniósł ku górze, zarówno serca jak i głosy artystów, dzięki czemu Diakonia Muzyczna postawiła ważny krok w kierunku posługi ewangelizacyjnej w Brzozowie i w kierunku ŚDM w Krakowie, czego wyrazem były zaprezentowane hymny SMAP-u pt. „Czyste serce” i ŚDM pt. „Błogosławieni miłosierni”.

ks. Tadeusz Biały

[nggallery id=132]