taniec_uwielbienia_newsW sobotę, 28 lutego br. w Bursie Szkolnej prowadzonej przez Zgromadzenie Sługi Jezusa w Przemyślu, odbyły się warsztaty „Taniec Uwielbienia”. W zajęciach artystyczno-formacyjnych wzięło udział 60 osób, a warsztaty prowadzili Beata Hermaszewska  i Sławomir Jakubiec, animatorzy wspólnot Nowej Kultury. Zasadniczym celem zajęć, było przygotowanie Diakonii Tańca Uwielbienia, która zaanimuje Wielkanocny Taniec Uwielbienia w Przemyślu (12 kwietnia 2015 r., godz. 16.00 – Plac Niepodległości). Mamy nadzieję, że nowo powstałe dzieło, stanie się rezurekcyjnym aktem uwielbienia Boga, a zarazem spektakularną ewangelizacją uliczną, dzięki której Zmartwychwstały Pan, znajdzie siłę przebicia do serc wielu ludzi, także stojących z dala od Jego Kościoła.

Diakonia Tańca Uwielbienia ubogaci także Wieczór Chwały w Przemyślu (24 maja 2015 r., godz. 17.00 – Rynek Miasta), podczas którego adorować będziemy święte znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

W taki też sposób, chcemy promować Światowe Dni Młodzieży w Polsce i zapraszać młodych do włączenia się w pracę lokalnych Centrów ŚDM w Archidiecezji Przemyskiej, aby stworzyć duchowe i logistyczne zaplecze,  niezbędne do przygotowania i zrealizowania pierwszego etapu ŚDM w Polsce – Dni w Diecezji (20-25 lipca 2016). Zawiązujące się diakonie (modlitwy, tańca uwielbienia, muzyczna, komunikacji, wolontariatu, „BdB), pozwolą atrakcyjnie przyjąć pielgrzymów,  którzy – z różnych stron świata – przybędą do naszej archidiecezji, by potem udać się  razem z nimi do Krakowa, na drugi etap Światowych Dni Młodzieży, z udziałem papieża Franciszka (26-31 lipca 2016 roku.). Warsztaty „Taniec Uwielbienia”  zostały zorganizowane przez Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, Centrum Szkoleniowo Artystyczne 7 Życzeń z Krakowa oraz Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Ks. Tadeusz Biały – Moderator Diecezjalnego Centrum ŚDM w AP

FOTORELACJA