W drugim dniu nawiedzenia znaków Światowych Dni Młodzieży w Łańcucie (21 maja 2015) Krzyż Młodych i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani gościły w łańcuckich szkołach. Jako pierwsi spotkali się z nimi uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika, którzy zgromadzili się na adorację w kościele farnym. Następnie znaki zostały przekazane do Miejskiego Domu Kultury, w którym oczekiwali na nie uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego swoje spotkanie z symbolami przeżywali w połączeniu z Dniem Patrona szkoły. Gimnazjaliści mieli też okazję do spotkania z członkami wspólnoty „Shalom”.

O godzinie 10.00 znaki zostały przeniesione do sąsiedniego I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, skąd w marszu ulicami miasta powędrowały do Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Inglota. W południe symbole dotarły do dzielnicy Podzwierzyniec, gdzie zostały przyjęte w dwóch szkołach – Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego oraz Publicznym Gimnazjum nr 2.

O godzinie 14.00 ze znakami Światowych Dni Młodzieży mogli spotkać się pacjenci i pracownicy łańcuckiego szpitala oraz członkowie Szkolnych Kół Caritas, którzy wędrując przez teren szpitala wspólnie odmawiali różaniec. Po jego zakończeniu symbole zostały przeniesione do parku zamkowego, gdzie mieszkańcy Łańcuta licznie zgromadzili się na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Następnie Znaki Światowych Dni Młodzieży gościły na dwóch spośród łańcuckich osiedli, na których została odśpiewana litania loretańska.

O godzinie 18.00 w kościele św. Michała Archanioła rozpoczęła się Eucharystia, a po niej znaki zostały uroczyście przeniesione na teren Zespołu Szkół Technicznych, gdzie odbył się koncert zespoły „Shalom” oraz łańcuckich zespołów tanecznych, w którym licznie wzięli udział mieszkańcy miasta.

[download id=”1295,1296″]

 [nggallery id=211]

[nggallery id=212]