Wielkimi krokami zbliżają się do nas Światowe Dni Młodzieży w Polsce (Kraków, 26-31 lipca 2016). Bardzo cieszymy się na to radosne wydarzenie wiary, do którego swego rodzaju preludium stanowić będą „Dni w Diecezji” (20-25 lipca 2016). Im bliżej do niego, tym nasze zaangażowanie w to wydarzenie musi się intensyfikować. Bez względu na to czy z naszych szkół lub parafii pojadą młodzi na „międzynarodowy” SMAP do Przemyśla, czy też na ŚDM do Krakowa, by uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem, musimy pamiętać, że to wydarzenie dotyczy każdego z nas. Szczególnie katecheci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych winni dołożyć wszelkich starań, aby nie przespać tego wydarzenia. To istotnie niepowtarzalna okazja do spotkania Chrystusa żyjącego we wspólnocie wierzących wczoraj, dziś i na wieki (por. Hbr 13,8), ale obecnego jakby na wyciągnięcie ręki wśród zebranych w Jego Imię, wokół papieża Franciszka, namiestnika Chrystusowego. (abp Józef Michalik)

Zaproszenie Metropolity Przemyskiego na ŚDM w Archidiecezji Przemyskiej [icon name=”external-link” class=”” unprefixed_class=””]

Już niespełna rok dzieli nas od tych wydarzeń i – jak dobrze widzą organizatorzy każdego dużego przedsięwzięcia – nie jest to dużo. Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 idą w Polsce pełną parą, a młodzież z całego świata coraz liczniej zgłasza swój udział w różnych diecezjach. Do Archidiecezji Przemyskiej swój przyjazd zapowiedzieli już młodzi z Włoch, Rosji, Australii, Gwatemali i Gabonu.

Został już opracowany i zatwierdzony ramowy program przemyskich Dni w Diecezji [icon name=”external-link” class=”” unprefixed_class=””]. Poznajmy go dobrze i – w porozumieniu z diecezjalnymi centrami ŚDM [icon name=”external-link” class=”” unprefixed_class=””] – włączmy się w jego realizację i ubogacenie. Od nas wszystkich zależy to, w jakiej atmosferze nasi Goście spędzą u nas tych kilka dni i z jakimi wrażeniami stąd wyjadą. Mamy co pokazać, mamy się czym pochwalić, mamy co zaproponować. Udowodnijmy po raz kolejny, że ciepłe opinie o polskiej gościnności nie są przesadzone!

Prosimy również gorąco o promocję wszystkich wydarzeń związanych z przemyskim Ein Karim w naszych parafiach, wspólnotach formacyjnych, lokalnych mediach, a zwłaszcza w Internecie. Wszystkie istotne informacje (w 9 językach) można znaleźć na niniejszej stronie mlodziez.przemyska.pl i do niej prosimy odsyłać.

logo_ein_karim_duze