15dzien_papieski_przemysl_wsd_newsW niedzielę, 11 października br., w całej Polsce obchodzono XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Jak co roku, w Przemyślu obchody te były związane z inauguracją roku formacyjnego młodzieży.

Uroczystości rozpoczęły się w auli Wyższego Seminarium Duchownego: tę część poprowadził Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. prał. Tadeusz Biały wraz z Diakonią Muzyczną. Szczególnym rysem tegorocznej pielgrzymki młodych do Przemyśla było bezpośrednie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Krakowskie wydarzenia poprzedzą Dni w Diecezjach, także w Archidiecezji Przemyskiej, która przyjęła na ten czas biblijną nazwę Ein Karim. Na bliskość ŚDM wskazywały obecne emblematy z logo oraz krzyż Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej, nierozerwalnie związanych z ideą ŚDM.

Podążając za tym krzyżem, uczestnicy przeszli do Archikatedry, gdzie uroczystą Eucharystię wraz z obecnymi kapłanami sprawował bp Adam Szal. W homilii podkreślił wartość rodziny i wspólnoty w życiu współczesnego człowieka. Na zakończenie miał miejsce obrzęd przekazania zapalonych świec jako symbolu posłania i misji. Liturgię animowali alumni przemyskiego Seminarium i Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.

wsd.przemyska.pl

[icon name=”picture-o” class=”” unprefixed_class=””] GALERIA

[nggallery id=388]