W niedzielę, 18 czerwca 2017 r., w Kościele Ojców Reformatów w Przemyślu odbyło się pierwsze spotkanie przygotowujące do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą po której młodzi przeszli do refektarza, gdzie zapoznali się ze wstępnymi informacjami na temat wyjazdu. ŚDM w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk1,28). Zapisy grup prowadzone będą poprzez Diecezjalne Centra ŚDM oraz Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży. ŚDM w Panamie poprzedzą tzw. Dni w Diecezjach, które potrwają pięć dni. Młodzi pielgrzymi z Polski zamieszkają w diecezjach Colon, Chitre i Bocas del Toro.

Orientacyjna cena przelotu oraz pakietu pielgrzyma (m. in. zakwaterowanie i wyżywienie) wyniesie około 5000 zł. Suma ta będzie możliwa do bardziej precyzyjnego oszacowania, gdy poznamy ilość młodzieży, która wyjedzie z Polski.

Wszelka komunikacja z Komitetem Organizacyjnym w Panamie odbywać się będzie tylko za pośrednictwem KDM w Warszawie, natomiast w zakupie biletów lotniczych dla wszystkich grup pielgrzymkowych z Polski pośredniczy firma esky.pl. Na stronie www.kierunekpanama.pl można wyszukiwać loty do Panamy poprzez link do esky.pl.

We wszystkich diecezjach prowadzona będzie również akcja „Bilet dla Brata”. Celem tej inicjatywy jest zebranie środków na dofinansowanie wyjazdu dla młodzieży z Polski.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie zapraszamy do  kontaktu z Diecezjalnym Centrum ŚDM w Przemyślu:

  • Maciej Orzechowski, kom. 608 570 280, e-mail: omaciej@wp.pl (sekcja kontaktów zagranicznych)
  • ks. Tadeusz Biały, kom. 608 426 226, e-mail: bialytad@gmail.com.

Termin następnego spotkanie i bieżące informacje będą ogłaszane w parafiach oraz poprzez stronę facebooka.

Maciej Orzechowski
moderator DC SDM AP, sekcja kontaktów zagranicznych