Poranna Eucharystia była sprawowana pod przewodnictwem księży Proboszczów z trzech kościołów stacyjnych a także z Iwli i Jasionki. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie w grupach dzielenia. Tematem spotkań były owoce Ducha Świętego. Około 150 animatorów prowadziło swoje spotkania. Dziękujemy im za trud włożony w prowadzenie spotkań a zwłaszcza w animację grup międzynarodowych.

Po raz pierwszy w historii spotkań były wspólne posiłki – obiad i kolacja. Gulasz, grochówka, kiełbasa z grila, kapuśniak, zapiekanki, pizza, dżemy i swojskie wędliny, sery góralskie. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za takie włączenie się w naszą wspólnotę ducha.

Ks. Abp Bernard Bober z diecezji Koszyce na Słowacji, podczas nabożeństwa Proklamacji Dekalogu przy granicy w Barwinku, przekazał pozdrowienie uczestnikom SMAP-u. Powiedział, że na granicy Polsko-Słowackiej był uradowany tym spotkaniem i dziękował za zaproszenie. Dodał, że widzi jasno, iż Kościół Katolicki z taką młodzieżą będzie trwał nieprzerwanie.

Po obiedzie był czas na tradycyjne „DUMNI Z EWANGELII”.  Tutaj pojawili się ze swoim świadectwem: Szkoła Nowej Ewangelizacji z „Namiotem Abrahama”, miejscowa schola, zespół klerycki SPES oraz zespół ewangelizacyjny „Nie ma Go tu”. Młodzież pięknie uczestniczyła w tych wydarzeniach radosnej wiary.

Wieczorem czuwanie przy Krzyżu Zbawiciela. Młodzi adorowali krzyż Chrystusa Pana przy akompaniamencie muzyki i śpiewu Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Było wiele wzruszeń, łez i duża liczba osób korzystających z sakramentu pojednania.

Nabożeństwu adoracji Krzyża w Równem przewodniczył Ks. Abp Józef Michalik, u Ojców Bernardynów Ks. Bp Stanisław Jamrozek a w Farze Ks. Abp Adam Szal.

Ks. Marek Rojak – duszpasterz młodzieży z diecezji koszyckiej ze Słowacji zaprosił młodych do tego, by długo rozmawiali z Chrystusem, bo to jest więź najmocniejsza.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z Ukrainy pod przewodnictwem Ks. Bpa Milana Sasika, udzielająca się w  Duszpasterstwie Akademickim w Przemyślu.