W XIX Dzień Papieski 13 października odbyła się Pielgrzymka Młodzieży i Społeczności Szkół im. Jana Pawła II do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu, inaugurująca nowy rok pracy formacyjnej w grupach apostolskich.

W auli Wyższego Seminarium Duchownego rozpoczęło się radosne zawiązanie wspólnoty przy muzyce i śpiewie Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. Gościem tego wydarzenia był ks. bp Jan Ozga pracujący od ponad trzydziestu lat na misjach w Kamerunie.

Świadectwem ubogacili to spotkanie młodzi – uczestnicy ŚDM w Panamie i TAIZE w Bazylei wraz z duszpasterzami. Skierowali oni zaproszenie na kolejne ŚDM w Lizbonie w 2022 roku oraz na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu.

Z ogrodów seminaryjnych wyruszyła procesja na Eucharystkię do Katedry prowadzona przez stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przy śpiewie młodzieży z Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala była transmitowana przez archidiecezjalne Radio Fara na kanale youtube a także TV Rzeszów. Kazanie wygłosił ks. bp Jan. Zachęcał młodych naszej archidiecezji do dawania świadectwa swojej wiary przez noszenie medalików, krzyżyków na piersi, modlitwę indywidualną i wspólnotową.

Po Komunii Świętej delegacje młodych z poszczególnych dekanatów u wspólnot formacyjnych przyjmowały z rąk księży biskupów zapaloną świecę, symbol światła, którym jest Jezus Chrystus. To światło mieli zanieść do swoich małych wspólnot i nim się dzielić.

Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta agapa przy pomniku św. Jana Pawła II, na której można było skosztować pysznej wojskowej grochówki.

Kilka zdjęć z Inauguracji.